Atrakcyjność inwestycyjna województwa kujawsko-pomorskiego - Informacje od firm członkowskich - Firmy członkowskie - pracodawcy.info.pl

Atrakcyjność inwestycyjna województwa kujawsko-pomorskiego

Dodano: 14.12.2022
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, z pomocą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zrealizowała raport, w ramach projektu „Atrakcyjność inwestycyjna województwa kujawsko-pomorskiego”.
Zachęcamy do zapoznania się z oceną potencjalnej atrakcyjności inwestycyjnej województwa na tle kraju. Raport przedstawia także rzeczywistą atrakcyjność inwestycyjną naszego województwa, uwzględniając przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym.
Zespół badawczy określił również mocne i słabe strony województwa kujawsko – pomorskiego, które bezpośrednio wpływają na inwestycje w naszym regionie. Centralne położenie w Polsce i Europie to bez wątpienia ogromny atut, jednak słabo rozwinięta przedsiębiorczość wpływa niekorzystnie.
Rekomendacje ekspertów, jasno mówią o tym co konkretnie powinniśmy poprawić, aby wzmocnić atrakcyjność inwestycyjną województwa kujawsko- pomorskiego. Konieczność zwiększenia dostępności komunikacyjnej regionu, m.in. przez zwiększenie siatki bezpośrednich połączeń z wieloma miejscami w Polsce, a także rozwój szkolnictwa technicznego, a w szczególności na poziomie zawodowym.
Szczegółowe informacje w raporcie.
 Zapraszamy do lektury.
 

CZYTAJ RÓWNIEŻ