Za nami siódma edycja konferencji organizowanej w partnerstwie przez Randstad Polska, Kancelarię Ostrowski i Wspólnicy oraz Pracodawców Pomorza i Kujaw. Podczas Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024 w Bydgoszczy dyskutowaliśmy ponownie o wyzwaniach pracodawców wynikających z ze zmian rynkowych. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Medycznym – LUX MED i Sponsorem – ODEKA Ośrodek Szkolenia Kadr. Dziękujemy za wsparcie!
Podczas Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024 w gronie ekspertów rynku pracy i prawa rozmawialiśmy o wyzwaniach w wymiarze zarządczym, finansowym i motywacyjnym. Kadra oczekuje od pracodawców przede wszystkim atrakcyjnego wynagrodzenia i benefitów. Weryfikuje też misję firmy, która powinna angażować się w cele społeczne i ekologiczne. Temu wątkowi poświęciliśmy podczas forum sporo uwagi, prezentując dobre praktyki ekonomii społecznej. Warto włączać podmioty z tej sfery do łańcucha dostaw. Taka lokalna współpraca po prostu się opłaca, zwłaszcza, gdy jesteśmy w trakcie wdrażania standardu ESG. Ponadto wśród najważniejszych czynników atrakcyjności pracodawcy znajdują się nadal przyjazna atmosfera pracy i stabilność zatrudnienia. W aktualnej sytuacji rynkowej bardzo trudno jest temu sprostać. Do tego w wielu firmach rzeczywistością jest wykorzystanie w procesach sztucznej inteligencji. Najczęściej narzędzia AI wspierają w firmach procesy produkcyjne (46%), zarządzanie łańcuchem dostaw (42%) oraz zarządzanie cenami i promocjami (23%) (jak wynika z badania Randstad). To generuje nowe doświadczenia zarządcze, z jakimi menedżerowie nie mieli wcześniej do czynienia. A teraz muszą pilnie planować rozwój kompetencji w zakresie nowych technologii.
Pracodawcy muszą być dzisiaj bardzo elastyczni i uważni na potrzeby kadry. Praca zdalna, „work life balance” i profilaktyka zdrowotna kadry to już codzienność. Teraz uwaga skupia się na wyrównaniu szans, zwłaszcza w obszarze płacy i awansu. Wkrótce każdą firmę czeka też wdrożenie procedur umożliwiających działanie sygnalistów. To sporo wyzwań organizacyjnych.
Cieszy nas ogromnie, że Kujawsko-Pomorskie Forum HR odpowiada swoją tematyką potrzebom pracodawców. Frekwencja na tegorocznej edycji była znakomita. Dziękujemy bardzo za udział i aktywność w dyskusji.
Zapraszamy też do skorzystania z materiałów konferencyjnych - wystarczy kliknąć w tytuł danej prezentacji.
Blok tematyczny NOWA RZECZYWISTOŚĆ. CZY COŚ JEST W STANIE NAS ZASKOCZYĆ?
Blok tematyczny WYNAGRODZENIA I WYRÓNYWANIE SZANS
"Wyrównywanie szans na rynku pracy, na przykładzie Fundacji Pro Omnis"Agnieszka Lange-Olszewska, prezes Fundacji Pro Omnis, posiada długoletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami finansowymi, rozwijała też relacje biznesowe w organizacji pracodawców, aby dzisiaj wykorzystywać je przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w ekonomii społecznej.
"Wyrównywanie szans na rynku pracy"Michał Świerczyński, specjalista ds. rynku pracy w Fundacji Aktywizacja, od ponad 27 lat związany ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, wspierający pracodawców w zakresie zarządzania strukturą różnorodną.
"Wsparcie na rozwój kadr"Agnieszka Zaremba, Starszy Specjalista ds. Pożyczek z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie programów wsparcia na rozwój MŚP.