Podsumowanie Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024 - Aktualności - pracodawcy.info.pl

Podsumowanie Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024

Dodano: 23.05.2024
Za nami siódma edycja konferencji organizowanej w partnerstwie przez Randstad Polska, Kancelarię Ostrowski i Wspólnicy oraz Pracodawców Pomorza i Kujaw. Podczas Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024 w Bydgoszczy dyskutowaliśmy ponownie o wyzwaniach pracodawców wynikających z ze zmian rynkowych. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Partnerem Medycznym – LUX MED i Sponsorem – ODEKA Ośrodek Szkolenia Kadr. Dziękujemy za wsparcie!
Podczas Kujawsko-Pomorskiego Forum HR 2024 w gronie ekspertów rynku pracy i prawa rozmawialiśmy o wyzwaniach w wymiarze zarządczym, finansowym i motywacyjnym. Kadra oczekuje od pracodawców przede wszystkim atrakcyjnego wynagrodzenia i benefitów.  Weryfikuje też misję firmy, która powinna angażować się w cele społeczne i ekologiczne. Temu wątkowi poświęciliśmy podczas forum sporo uwagi, prezentując dobre praktyki ekonomii społecznej. Warto włączać podmioty z tej sfery do łańcucha dostaw. Taka lokalna współpraca po prostu się opłaca, zwłaszcza, gdy jesteśmy w trakcie wdrażania standardu ESG. Ponadto wśród najważniejszych czynników atrakcyjności pracodawcy znajdują się nadal przyjazna atmosfera pracy i stabilność zatrudnienia. W aktualnej sytuacji rynkowej bardzo trudno jest temu sprostać. Do tego w wielu firmach rzeczywistością  jest wykorzystanie w procesach sztucznej inteligencji. Najczęściej narzędzia AI wspierają w firmach procesy produkcyjne (46%), zarządzanie łańcuchem dostaw (42%) oraz zarządzanie cenami i promocjami (23%) (jak wynika z badania Randstad). To generuje nowe doświadczenia zarządcze, z jakimi menedżerowie nie mieli wcześniej do czynienia. A teraz muszą pilnie planować rozwój kompetencji w zakresie nowych technologii.
Pracodawcy muszą być dzisiaj bardzo elastyczni i uważni na potrzeby kadry. Praca zdalna, „work life balance” i profilaktyka zdrowotna kadry to już codzienność. Teraz uwaga skupia się na wyrównaniu szans, zwłaszcza w obszarze płacy i awansu. Wkrótce każdą firmę czeka też wdrożenie procedur umożliwiających działanie sygnalistów. To sporo wyzwań organizacyjnych.
Cieszy nas ogromnie, że Kujawsko-Pomorskie Forum HR odpowiada swoją tematyką potrzebom pracodawców. Frekwencja na tegorocznej edycji była znakomita. Dziękujemy bardzo za udział i aktywność w dyskusji. 

Zapraszamy też do skorzystania z materiałów konferencyjnych - wystarczy kliknąć w tytuł danej prezentacji. 
Blok tematyczny NOWA RZECZYWISTOŚĆ. CZY COŚ JEST W STANIE NAS ZASKOCZYĆ?
"Jak wygląda dziś technologiczna rzeczywistość rynku pracy? Wykorzystanie robotyki i sztucznej inteligencji"

Mateusz Żydek, ekspert Instytutu Badawczego Randstad, specjalista w dziedzinie komunikacji firm oraz polskiego rynku pracy.
"Czy zdrowy pracownik się opłaca? Troska o zdrowie pracowników eliminuje ukryte koszty pracodawców"

Joanna Łaka-Wałach, dyrektor sprzedaży w Lux Med., na rynku ubezpieczeniowym od 1998 roku, aktualnie odpowiada za sprzedaż, produkt, marketing oraz współpracę z siecią szpitali.
"Czy jeszcze nas coś zaskoczy w sprawie sygnalistów?"

Marta Trzeciak, radczyni prawna, z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy związana od 2013 roku, zajmuje się prawem pracy, prawem ubezpieczeń społecznych oraz prawem podatkowym.
"Wynagrodzenia, czy czekają nas rewolucyjne zmiany?"

Agnieszka Bieniek, radczyni prawna i wspólniczka w Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy, specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych oraz w prawie ochrony danych osobowych
Blok tematyczny WYNAGRODZENIA I WYRÓNYWANIE SZANS
"Wyrównywanie szans na rynku pracy, na przykładzie Fundacji Pro Omnis"

Agnieszka Lange-Olszewska, prezes Fundacji Pro Omnis, posiada długoletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami finansowymi, rozwijała też relacje biznesowe w organizacji pracodawców, aby dzisiaj wykorzystywać je przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w ekonomii społecznej. 

"Wyrównywanie szans na rynku pracy"

Michał Świerczyński, specjalista ds. rynku pracy w Fundacji Aktywizacja, od ponad 27 lat związany ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, wspierający pracodawców w zakresie zarządzania strukturą różnorodną. 
"Wsparcie na rozwój kadr"

Agnieszka Zaremba, Starszy Specjalista ds. Pożyczek z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie programów wsparcia na rozwój MŚP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ