Strategia Przyspieszenia 2030+ i RIS3 2021+ w regionie kujawsko-pomorskim - Aktualności - pracodawcy.info.pl

Strategia Przyspieszenia 2030+ i RIS3 2021+ w regionie kujawsko-pomorskim

Dodano: 23.11.2020
nformujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił podsumowanie konsultacji społecznych projektu Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 roku – Strategia Przyspieszenia 2030+ (uwagi można było zgłaszać do 3 września 2020 r.): https://kujawsko-pomorskie.pl/rozwoj-regionalny/planowanie-strategiczne-i-przestrzenne/36067-konsultacje-projektu-strategii-2030
Uwagi Pracodawców Pomorza i Kujaw zostały uwzględnione częściowo (patrz: tabela uwag od str. 104). Zarząd Województwa nie uznał m.in. potrzeby wyodrębnienia celu skoncentrowanego na rozwoju branży narzędziowo – przetwórczej. Natomiast podtrzymuje wyróżnienie sektora rolno-spożywczego i turystyki.
Ponadto informujemy, że Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji prowadzi na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego prace  zmierzające do opracowania Regionalnej Strategii Inteligentnej Specjalizacji (RIS3) 2021+. Ogłoszono  przyjmowanie zapisów na warsztaty strategiczne w formie online dla przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, administracji publicznej i jednostek naukowych oraz konsumentów. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj:https://kpai.pl/ris-2021/
Warsztaty są organizowane dniach od 30.11.2020 do 04.12.2020 w obszarach
:
  • zdrowa i bezpieczna żywność,
  • zdrowie i turystyka zdrowotna,
  • zaawansowane narzędzia i materiały,
  • transport i mobilność,
  • dziedzictwo kulturowe i przemysły kreatywne.
    Dodatkowo zostanie zorganizowany odrębny warsztat poświęcony procesowi przedsiębiorczego odkrywania oraz warsztat szczególny, który KPAI nazywa „superspecjalizacją”, w sprawie zagadnień dotyczących wyzwań nowej rzeczywistości, w tym zagrożeń związanych z COVID-19.
Termin zgłoszenia na warsztaty w roli eksperta mija 26.11.2020r. KPAI poszukuje ekspertów mających doświadczenie w prowadzeniu firm innowacyjnych, którzy realizowali projekty z elementami prac badawczo-rozwojowych oraz współpracowali z nauką.
Udział przedsiębiorców w ww. warsztatach jest bardzo istotny. Ich celem jest identyfikacja inteligentnych specjalizacji regionu kujawsko-pomorskiego. Jest to proces, który wymaga dialogu opartego o wnikliwą analizę stanu otoczenia naukowo – gospodarczego. Specjalizacje inteligentne mają duże znaczenie w przyszłym dysponowaniu środkami unijnymi na rozwój przedsiębiorstw.

CZYTAJ RÓWNIEŻ