Pracodawcy Pomorza i Kujaw z nowymi władzami - Aktualności - pracodawcy.info.pl

Pracodawcy Pomorza i Kujaw z nowymi władzami

Dodano: 01.06.2023
Za nami Zgromadzenie Ogólne firm członkowskich. Miało ono szczególny charakter, bo podsumowaliśmy 2022 rok i wybraliśmy nowe władze naszej organizacji.
Po 20 latach pełnienia funkcji dotychczasowy prezes zarządu Mirosław Ślachciak postanowił, że czas na młodsze pokolenie. Zarekomendował w imieniu zarządu kandydatów na kolejną kadencję 2023-2027. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój organizacji zostało docenione przez Zgromadzenie Ogólne nadaniem tytułu Prezesa Honorowego. Podziękowania dla Mirosława Ślachciaka złożył też osobiście Rafał Dutkiewicz, prezes zarządu Pracodawców RP. 
W wyniku wyborów mamy od wczoraj nowy Zarząd, Komisję Rewizyjną i Komisję Etyki. Funkcję prezesa zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw na kadencję 2023-2027 objął Łukasz Gliński.
Przed nowymi władzami czas intensywnej pracy nad strategią organizacji i rozwojem oferty dla firm członkowskich. Podczas Zgromadzenia Ogólnego został przyjęty program działania na kolejnych 12 miesięcy. Zaplanowany został szereg wydarzeń i działań komunikacyjnych, które pozwolą na poznanie potrzeb rozwojowych firm.
ZARZĄD NA KADENCJĘ 2023-2027:
Łukasz Gliński – prezes zarządu
Od 30 lat prowadzi Les Higiena Sp. z o.o. -  firmę handlową realizującą dostawy kompletnych systemów do utrzymania higieny i czystości. Członek zarządu  Pracodawców Pomorza i Kujaw w poprzedniej kadencji. Dodatkowo prowadzi management obiektu eventowego – Fabryka Lloyda, który jest własnością Les Higiena Sp. z o.o.
Romuald Kosieniak – wiceprezes zarządu
Właściciel Centrum Doradztwa Kosieniak i Partnerzy - firmy geodezyjnej.  Wiceprezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw poprzednich kadencji. Członek Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.  Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z administracją. Członek Konwentu Wyższej Szkoły Gospodarki.
Jarosław Ostrowski- wiceprezes zarządu
Wspólnik Zarządzający Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Od 25 lat wykonuje zawód radcy prawnego i doradcy podatkowego. Jest założycielem największej firmy prawniczej w województwie kujawsko-pomorskim. Dotychczas pełnił funkcję członka zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Anna Stachniuk – wiceprezes zarządu
Właścicielka firmy Doradztwo Strategiczne. Od kilkunastu lat zajmuje się strategią marki, ze szczególnym naciskiem na Employer Branding. Praktyk w zakresie zagadnień HR. Na co dzień wspiera przedsiębiorstwa w budowaniu efektywnych zespołów i wdrażaniu strategii biznesowych. Rozwija sieć franczyzową Czysta Sprawa. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito.
Marcin Chlebowski – wiceprezes zarządu
Prowadzi Eximo Project Sp. z o.o. - firmę specjalizującą się w kompleksowym wsparciu technicznym systemów IT i cyberbezpieczeństwie. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa IT i technologii sieciowych. Posiada 25 letnie doświadczenie w branży IT, w tym 12 lat w zarządzaniu i rozwoju biznesu. 
Katarzyna Kozłowska – Addante – członek zarządu
Zarządza ELWIND sp. z o.o. - firmą z branży budowlanej, która rozwiązuje nietypowe problemy transportu pionowego.   Posiada doświadczenie w biznesowym i uniwersyteckim środowisku międzynarodowymi oraz placówce konsularnej we Włoszech. Wyróżniona przez organizatora programu Przedsiębiorstwo Fair Play nagrodą Ambasador Fair Play w Biznesie.
Michał Gotowski – członek zarządu
Właściciel firmy "GMG-GOTOWSCY". Zajmuje się usługami pielęgnacji zieleni, remontowymi i zapewnienia czystości. Zarządza także kompleksowym wykonawstwem prac ogólnobudowlanych i antykorozyjnych w ramach spółki KOR-POL INVEST. Z powodzeniem realizuje sukcesję w sektorze budowlanym. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako członek zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Zbigniew Pietrzak – Stocki – członek zarządu
Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży i prowadzeniu rekrutacji (m.in. w Grupa Pracuj Sp. z o.o., Infopraca Sp. z o.o., Start People Sp. z o.o.). Właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego
  Blot , w ramach której dostarcza outsourcing z zakresu sprzedaży, zakupów i procesów HR, głównie dla zakładów produkcyjnych i usługowych. Od 2019 z sukcesem łączy rynek biznesowy Ukrainy z Polski. Wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarki i Uniwersytetu WSB Merito.
KOMISJA REWIZYJNA NA KADENCJĘ 2023-2027:
Grzegorz Grześkiewicz – przewodniczący
Zarządza Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy. Od 2004 roku działa w strukturach PTE, zarządzając usługami i projektami z obszaru rynku pracy i przedsiębiorczości. Członek Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy i Komitetu Monitorującego w ramach wdrażania funduszy unijnych.
Mariusz Kosień – członek
Zarządza Bydgoskimi Zakładami Sklejek SKLEJKA – MULTI S.A.  jednym z największych i najstarszych zakładów produkujących sklejkę w naszym kraju. Działa w organizacjach branżowych. Współpracuje z jednostkami badawczymi. 
Tomasz Kruszewski - członek
Założyciel i dyrektor programistycznej firmy T Komp, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania wspierającego systemy zarządzania. Obecnie zajmuje się wprowadzaniem na rynek globalny opatentowanej w USA  innowacji w skali światowej pod nazwą RevDeBug. 
KOMISJA ETYKI NA KADENCJĘ 2023-2027:
Jacek Rutkowski - przewodniczący
Zarządza Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.- firmą specjalizującą się w hurtowej i detalicznej sprzedaży materiałów budowlanych, wielokrotnie wyróżnianą w konkursach i rankingach biznesowych. Zrealizował wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych. Posiada doświadczenie w pracach Rady Konsultacyjnej przy Rzeczniku MŚP.
Małgorzata Pelc – członek
Zarządza Agencją Marketingową TANDEM. Od ponad 20 lat tworzy i realizuje działania marketingowe i public relations. Organizuje eventy i wydarzenia jubileuszowe. Moderuje spotkania biznesowe i prowadzi szkolenia branżowe, skąd m.in. wynika jej wiedza o działaniach CSR w biznesie. Posiada doświadczenie jako członek zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw. 
Marcin Szymański – członek
Zarządza firmą oferującą usługi rozwojowe dla biznesu - GRUPĄ DORADCZO-SZKOLENIOWĄ FALCO. Działa jako trener i konsultant w  ramach projektów optymalizacyjnych i wdrożeniowych w przemyśle. Posiada doświadczenie jako Przewodniczący Komisji Etyki i Członek Rady Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Gratulujemy!

CZYTAJ RÓWNIEŻ