Odwiedziliśmy Zakład Produkcji Odzieży "FiO" w Bydgoszczy

Dodano: 25.11.2021
W ramach cyklu ROZMOWY O BIZNESIE dzielimy się doświadczeniami wynikającymi z rozwoju naszych firm członkowskich! W kameralnym gronie spotkaliśmy się podczas kolejnego spotkania networkingowego w Zakładzie Produkcji Odzieży "FiO" w Bydgoszczy.  O potrzebie wprowadzania innowacji, zwłaszcza związanych z automatyzacją i cyfryzacją procesu produkcyjnego, rozmawialiśmy z Maciejem Polakowskim, właścicielem firmy. 
Z.P.O. "F i O" 
funkcjonuje na rynku odzieżowym od 1994r. Specjalizuje się w produkcji wysokogatunkowej odzieży dla zagranicznych, światowych producentów. Główne rynki zbytu firmy to Szwajcaria i Niemcy. Ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami doprowadziło do uzyskania najwyższych standardów jakościowych wytwarzanych produktów.
Firmę wyróżnia 
doskonała jakość i powtarzalność wyrobu. Precyzyjne, powtarzalne wykonanie oraz wysoka wytrzymałość osiągana jest dzięki użyciu najlepszych tkanin i wysokiej klasy dodatków. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom wspierającym proces realizacji zleceń.
Firma stale się rozwija! We współpracy z producentami maszyn udoskonala i automatyzuje procesy technologiczne. 
W tym celu wykorzystuje możliwości finansowania unijnego. Rynek odzieży wysokogatunkowej jest niezwykle wymagający. Dlatego kluczowe jest spełnianie wysokich oczekiwań klientów w odniesieniu do jakości. A tu niezbędny jest ciągły rozwój technologiczny.  Dzięki temu możliwe jest obniżanie kosztów produkcji oraz podnoszenie jakości. Bo ponad 90 % sukcesu to właśnie jakość wykonania. Znamienną cechą tego rynku jest fakt, że firmy, które nie inwestują w technologie obniżające koszty produkcji, nie są w stanie konkurować z azjatyckimi zakładami produkcyjnymi, dysponującymi tanią siłę roboczą. Współpraca z producentami odzieży luksusowej wymaga również powtarzalności wyrobu, co w przypadku taniej siły roboczej - opierającej się głównie o produkcję ręczną - jest nieosiągalne! 
Z tego względu, inwestycje w technologie, mające na celu automatyzację procesów, są niezwykle istotne dla zachowania konkurencyjności na rynku odzieży wysokogatunkowej.
 Maciej Polakowski zaznaczył, że jego wieloletnia współpraca z kontrahentami oparta jest na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu. Podkreślił również, iż - w jego opinii - firmę tworzą wszyscy ludzie, zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca. Cały zaangażowany zespół wpływa na efektywność wykonanej pracy i idący za tym zysk. 
Gratulujemy Maciejowi Polakowski
emu rozwoju Z.P.O. "F i O". Dziękujemy za prezentację!

CZYTAJ RÓWNIEŻ