Koronawirus - co z gospodarką?

Dodano: 13.03.2020
Prezentujemy kolejny pakiet informacji dotyczących wpływu koronawirusa na nasze otoczenie.
Niestety pandemia w dużym tempie pogarsza sytuację wielu branż gospodarki. Dlatego organizacje zrzeszające pracodawców zareagowały natychmiast, kierując do rządu i parlamentu apel o pilne wprowadzenie rozwiązań ograniczających negatywne oddziaływanie pandemii koronawirusa na rynek pracy i gospodarkę. Zaproponowały zawarcie Paktu Społecznego, który pozwoli polskim firmom zredukować duże poczucie niepewności oraz da szanse na utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia.
Rząd informuje, że przygotował projekt specustawy dotyczącej rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy odczują negatywne skutki koronawirusa w prowadzonej działalności. Zostanie on przedstawiony na początku przyszłego tygodnia. Zapowiedziano, że powstanie pakiet osłonowy, który będzie zawierał m.in. ulgi w należnościach wobec państwa, rozwiązania pomagające w utrzymaniu płynności finansowej (wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów) oraz chroniące rynek pracy (m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów).
Ministerstwo Rozwoju opublikowało zalecenia dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, które dotyczą organizacji pracy i BHP: 
https://www.gov.pl/web/rozwoj/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-...
Wczoraj Pracodawcy RP zrealizowali webinarium nt. Przedsiębiorca vs. koronawirus – prawa i obowiązki. 
Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tu informacjami:
https://www.youtube.com/watch?v=kJt3Bo2E2rI&has_verified=1

CZYTAJ RÓWNIEŻ