Dotacje na prace B+R prowadzące do innowacji cyfrowych - Aktualności - pracodawcy.info.pl

Dotacje na prace B+R prowadzące do innowacji cyfrowych

Dodano: 14.10.2022
Informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków w ramach Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nabór prowadzony jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka – Innowacje cyfrowe” .To ostania szansa dla firm w obecnej perspektywie finansowej na zdobycie dofinansowania planowanych prac badawczo - rozwojowych. 
Ze względu na krótki czas na przygotowanie projektu warto już teraz nawiązać współpracę z naszymi konsultantami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług doradczych w zakresie wdrażania innowacji i finansowania rozwoju.  W obszarze dotacji na prace B+R mamy duże doświadczenie.  Z sukcesem przygotowaliśmy i wdrożyliśmy projekty w ramach  konkursów NCBiR. Zapraszamy do współpracy. 
Kontakt: 
pk@pracodawcy.info.pl
 
52 524 09 20 w. 26
Dofinansowanie w ramach konkursu „Szybka ścieżka – Innowacje cyfrowe”  ukierunkowane jest na realizację badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych (ew. uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.
O wsparcie mogą wnioskować: 
- przedsiębiorstwa (także duże), 
- konsorcja przedsiębiorstw, składające się z maksymalnie 3 podmiotów, 
- konsorcja naukowo-przemysłowe, składające się z maksymalnie 3 podmiotów, w tym co najmniej jednego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej jednostki naukowej; liderem jest zawsze przedsiębiorstwo. 
Realizowane projekty powinny obejmować prace badawczo - rozwojowe mające na celu opracowanie, przetestowanie a także docelowo wdrożenie konkretnych produktów i technologii we wskazanych zagadnieniach badawczych: cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja przemysłu, cyfrowe technologie kreacyjne. Projekt dofinansowany w konkursie musi wpisywać się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację (KIS).
Termin składania wniosków: od 19 października do maks. 4 listopada 2022 r. (do godziny 16:00). Uwaga: minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu to 5 mln zł. 
Wartość i intensywność dofinansowania wynosi: 
- do 80% dla badań przemysłowych (w zależności od wielkości przedsiębiorcy); 
- do 60% dla eksperymentalnych prac rozwojowych (w zależności od wielkości przedsiębiorcy).
Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz kryteria wyboru projektów zawiera Regulamin naboru, dostępny na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pod adresem: https://www.gov.pl/web/ncbr/11112022-szybka-sciezka-innowacje-cyfrowe

CZYTAJ RÓWNIEŻ