Informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje projekt pt. ”Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje w zakresie cyfryzacji”.
Oferowane jest tu wsparcie szkoleniowe i doradcze dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorców w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie transformacji cyfrowej.
Przyznane dofinansowanie można przeznaczyć wyłącznie na usługi doradcze i szkoleniowe z Bazy Usług Rozwojowych, które pozwolą:
- zdiagnozować potrzeby mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania transformacją cyfrową,
- określić luki kompetencyjne właścicieli, kadry menedżerskiej lub osób przewidzianych do objęcia stanowiska kierowniczego,
- skorzystać z usług doradczych i/lub przeszkolić wskazane osoby w zakresie kompetencji cyfrowych.
O refundację kosztów usług rozwojowych w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie kompetencji cyfrowych ubiegać się mogą:
- właściciele i współwłaściciele zarządzający MMŚP (aktywnie biorący udział w zarządzaniu),
- pracownicy MMŚP zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych,
- pracownicy MMŚP, wobec których właściciele mają plany związane z awansem na stanowisko kierownicze.
Dofinansowanie może wynosić do 80% wartości projektu, to oznacza, że wkład własny przedsiębiorstwa to co najmniej 20%. Projekt realizowany jest poprzez tzw. Operatorów, którzy przyjmują i oceniają wnioski od przedsiębiorców, a także udzielają dofinansowania.
Przypominamy, że „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców jest podmiotem zarejestrowanym w Bazie Usług Rozwojowych. Dlatego możemy świadczyć usługi szkoleniowe i doradcze w ramach pozyskanego dofinansowania „
Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje w zakresie cyfryzacji”. Zapraszamy do współpracy!
Kontakt: Lech Światły - tel. 661528009, e-mail: pk@pracodawcy.info.pl
Każdy z wyżej wymienionych Operatorów może działać na terenie całego kraju. Oznacza to, że firmy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą aplikować u dowolnego Operatora. Każdy z Operatorów ogłasza indywidualnie nabory wniosków o dofinansowanie.
Chociaż regulaminy naborów poszczególnych Operatorów są do siebie zbliżone, to jednak różnią się w szczegółach. Takie różnice występują między innymi w maksymalnej wartości projektów w zależności od wielkości firmy. Przykładowo mikroprzedsiębiorca, zgłaszając się do Łódzkiej Izby Przemysłowo – Handlowej może liczyć na dofinansowanie projektu o wartości nie większej niż 20 431,25 zł (tylko jedna osoba może brać udział w projekcie). Z kolei zgłaszając się do Certes Sp. z o.o., projekt może już być o wartości 67 500,00 zł (maksymalnie 3 osoby mogą brać udział w projekcie).