Zwycięstwo Pracodawców w Sterze na Bydgoszcz

To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – osada Pracodawców Pomorza i Kujaw zwyciężyła w zawodach smoczych łodzi podczas VII Steru na Bydgoszcz. W pokonanym polu zostawiliśmy gospodarzy z CWZS Zawisza, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz klubową.pl
Nieźle poszło też załodze w wyścigu butelkowym – zajęła 5. miejsce

Wprawdzie oddać trzeba gospodarzom – z medalistami olimpijskimi i trenerami kadry kajakarzy w składze – że pokonali nas w bezpośrednim wyścigu, jednak to my jako jedyni mieliśmy w składzie trzy wiosłujące kobiety (na 10 zawodników). Dodatkowy punkt zyskaliśmy za najgłośniej wykonany zespołowy okrzyk. W osiągnięciu 114 decybeli wydatnie pomógł Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw Mirosław Ślachciak. Za wsparcie w roli sternika dziękujemy prezesowi CWZS Zawisza Waldemarowi Keisterowi oraz Michałowi Ruczyńskiemu. A całej ekipie Przystani Bydgoszcz należy się podziękowanie za zaproszenie i doskonałą organizację imprezy. Zwycięska drużynę Pracodawców Pomorza i Kujaw stanowili: Marta Szarogroder, Daria Jankowska, Grażyna Prażuch, Rita Łopatto (jako nadająca rytm na bębnie), Jacek Regiec i Wojciech Małas (firma Kantata), Adrian Sarnecki (Uni-Tech), Daniel Bojanowski (Kompas), Mariusz Lipkowski (GDS Falco) oraz Wojciech Sajdak, Maciej Łopatto, Krzysztof Kempa.

Drugie miejsce dla gościnnych gospodarzy z CWZS Zawisza, trzecie Urząd Miasta, czwarte klubowa.pl

Galeria 1

Nazajutrz (w niedzielę) Pracodawcy Pomorza i Kujaw również byli silnie reprezentowani w kolejnym widowiskowym wydarzeniu Steru na Bydgoszcz – Wielkim Wyścigu Butelkowym. Załogę samodzielnie zbudowanej łodzi tworzyli: członek zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw, trzykrotny akademicki mistrz Polski w judo Jacek Kuś, Wojciech Siewaszewicz, były trener kadry narodowej biegaczy oraz srebrni medaliści Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w czwórce wagi lekkiej Miłosz Bernatajtys i Barłomiej Pawełczak. Panowie po walce z żywiołami rzeki Brdy i konkurentami zajęli wysokie 5. miejsce w gronie 13 ekip. Wyścig wygrała firma członkowska Pracodawców Pomorza i Kujaw Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe.

Galeria 2

Film

Galeria na stronie UM

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia