Rozmowy z Promarem o energii- relacja ze spotkania networkingowego

      Za nami 28. spotkanie z cyklu Rozmowy o biznesie. Tym razem gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele firmy Promar Sp. z o.o.- Ryszard Marciniak- prezes zarządu i Roman Adrych dyrektor działu usług. Tematem spotkania była optymalizacja energetyczna przedsiębiorstw, dlaczego warto o nią zadbać oraz jak się do tego przygotować. Prezes opowiedział o rodzinnej firmie, którą prowadzi od 1994 roku. Dyrektor natomiast przybliżył temat efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach. Dlaczego zatem warto pomyśleć o tym, by systemowo rozwiązać problem przepłacania za prąd czy ogrzewanie? Idą za tym wymierne korzyści: obniżenie kosztów związanych z obsługą urządzeń, możliwość zdalnego odczytu danych, bezpieczeństwo wynikające z ciągłej kontroli, korzyści finansowe czy wzrost wartości budynków poprzez podniesienie klasy energetycznej.


     Po obejrzeniu prezentacji, przeszliśmy do części dyskusji, do której nie trzeba było długo zachęcać. Na początku rozmów został poruszony temat wstępnych audytów i ku zdziwieniu gości okazało się, że są one bezpłatne. Zaskoczeni  goście pytali: „Ale jak to? Na czym państwo zarabiacie? Czy stać na to firmę?” Otóż drogą do sukcesu, jak wspomniał prezes Ryszard Marciniak, jest właściwe indywidualne podejście poprzez dokładną analizę wstępną, która jest wykonywana na koszt firmy. Padały również pytania o współpracę z małymi firmami, czy aby one „nie przeszkadzają”.  „Firma obsługuje nie tylko duże firmy, ale równie dużo uwagi poświęca tym mniejszym, traktując na równym poziomie, budując tym samym zaufanie odbiorców oraz zyskując bardzo szerokie grono klientów”- odparł prezes. I tu pojawiło się pytanie o to, jak stosunkowo niewielka firma radzi sobie z taką ilością obsługiwanych podmiotów? By usprawnić system świadczonych usług od kilku lat współpracują z firmą Qumak, specjalizującą się w branży IT, która przygotowała oprogramowanie dla rozwiązań Promaru, co ułatwiło obsługę urządzeń, serwis i raportowanie, a co za tym idzie umożliwiło obsługiwanie znacznie większej ilości  klientów.


   Goście specjalni opowiedzieli nam o tym, jak udało się zoptymalizować zużycie energii w sposób satysfakcjonujący nie tylko dla dużych, wymagających firm, ale i tych mniejszych kontrahentów. Liczba klientów z którymi współpracuje firma Promar Sp. z o.o. ciągle się powiększa. Są to klienci zarówno samorządowi, jak: Urząd Miasta Bydgoszczy, publiczni, m.in. Opera Nova w Bydgoszczy, uniwersytety, czy firmy takie jak: Pesa Bydgoszcz S.A., PKP Cargo S.A czy Poczta Polska S.A.
    Eksperci przekonali gości, że warto oszczędzać energię nie tylko ze względów finansowych, ale także z uwagi na ochronę środowiska czy bezpieczeństwo.

 

GALERIA ZDJĘĆ

FILM

PREZENTACJA

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia