Relacja ze spotkania networkingowego „Zdrowy styl życia w parze z biznesem” 28.11.2017

Podczas wczorajszego wieczoru nasi członkowie spotkali się w niezwykle ciekawym miejscu, jakim jest Muzeum Wodociągów prowadzone przez Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy. Uczestnicy „Rozmów o biznesie”, którzy zechcieli uczestniczyć w 33. spotkaniu networkingowym, mieli okazję dyskutować o zdrowym stylu przy równoczesnym prowadzeniu biznesu. Jak wiadomo – jest to prawdziwym wyzwaniem, stąd nie zabrakło wymiany dobrych praktyk.

 

Naszymi gośćmi specjalnymi byli: Stanisław Drzewiecki  - prezes zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz Jowita Bąk  - prezes zarządu JMJ Sp. z o. o. i jednocześnie właścicielka Klubu Zdrowia Kameleon.

Dzięki Stanisławowi Drzewieckiemu przenieśliśmy się w XVI wiek, w którym rozpoczęła się historia bydgoskich wodociągów. Były to czasy rurmistrzów i rur wykonanych z pni dębowych. Dowiedzieliśmy się, jak długą drogę musiało przejść miasto Bydgoszcz, aby dziś mogło szczycić się wysoką czystością wody oraz własną marką „Wody Bydgoskiej”. Liczne inwestycje, trwające nieprzerwanie od 2002r. roku, sprawiły, że jakość wody  mocno wzrosła,  a sieć wodociągowa w Bydgoszczy została rozbudowana i zmodernizowana. W 2017 r. rozpoczął się proces budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej i jej dostosowanie do zmian klimatycznych. Projekt ten nosi nazwę „bydgoskiej retencji” i będzie trwał do 2021 r., a jego efektem będą m.in. nowe urządzenia służące gospodarowaniu wodami opadowymi, budowa podczyszczalni ścieków deszczowych i nowych kanałów deszczowych. Dzięki inwestycjom zmniejszyła się degradacja środowiska naturalnego. Początkowo niestety wzrosły koszty wody, co jest oczywistym skutkiem inwestycji – występującym również w innych miastach.

Przedsiębiorcy biorący udział w spotkaniu byli niezwykle dociekliwi w kwestii czystości wody dostępnej w naszych kranach.  Uzyskali zapewnienie o jej całkowitym bezpieczeństwie zdrowotnym i przydatności do bezpośredniego spożycia. Stanisław Drzewiecki potwierdził, że bydgoska woda jest bardzo dobrej jakości oraz utrzyma nas w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Wniosek jest  oczywisty -  niepotrzebnie tracimy pieniądze na wodę sprzedawaną w butelkach plastikowych, bo prawdziwe dobro lokalne mamy w zasięgu ręki.

Wystąpienie Jowity Bąk przekonało nas, jak ważna jest skradziona wśród natłoku zajęć chwila, dzięki której możemy wyłączyć się ze świata przedsiębiorczości na rzecz własnego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, ale przede wszystkim wykorzystajmy umiejętność asertywności podczas późnych kolacji biznesowych. To wszystko złoży się na polepszenie jakości codziennego samopoczucia oraz pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Pamiętajmy słowa Arthura Schopenhauera: „Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym”.

Oba wystąpienia połączyła woda – niezbędna do utrzymania równowagi w ciągu dnia, ale również w ciągu całej naszej egzystencji. Niech pierwszym krokiem ku zdrowemu stylowi życia będzie nawyk rozpoczynania i kończenia dnia szklanką wody. Na zdrowie!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia