PESA z nagrodą "Financial Times"

W czwartek 20 marca w Londynie w siedzibie Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono tegorocznych zdobywców nagrody „Boldness in Business” przyznawanej przez Financial Times i ArcelorMittal.

W kategorii „Przedsiębiorczość” nagrodę zdobyła firma PESA Bydgoszcz SA. Przypomnijmy – firma członkowska Pracodawców Pomorza i Kujaw. Konkurentami, nominowanymi do nagrody w tej kategorii były firmy: Airbnb, Continental Resources, Splunk, Twitter, Uber.

PESA 

PESA to pierwsza firma z Europy Środkowo Wschodniej, która była w ogóle nominowana do tej nagrody. Z rąk redaktora naczelnego Financial Times pamiątkową statuetkę odebrał  Prezes PESA Tomasz Zaboklicki. W gali uczestniczyli również Marek Krawczyk, członek Rady Nadzorczej PESA oraz Maciej Grześkowiak, PR Manager bydgoskiej firmy. Prezes Tomasz Zaboklicki po odebraniu nagrody powiedział: „To wielki sukces całej załogi PESA. Kilkanaście lat temu byliśmy prawie bankrutem… teraz odbieramy nagrodę od najbardziej prestiżowej ekonomicznej gazety, w towarzystwie szefów wielkich światowych firm. Tę nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom PESA - jestem z was dumny!…”

Nagrody „Boldness in Business” /odwaga, śmiałość w biznesie’/ przyznawane są przez Financial Times i ArcelorMittal od sześciu lat. Zwycięzcy poprzednich edycji w kategorii Przedsiębiorczość to: Google (2008), Tullow Oil (2009), Free (2010), Hyflux (2011) i Softbank (2012).

Jak na stronie internetowej poświęconej nagrodzie napisali organizatorzy „… W tak bardzo niestabilnym i nieprzewidywalnym świecie nigdy jeszcze tak bardzo nie były potrzebne odwaga i śmiałość w gospodarce. Jak nigdy dotąd światowa gospodarka potrzebuje menedżerów, którzy potrafią myśleć i planować długofalowo, potrzebuje pracowników gotowych na zmianę, potrzebuje firm dużych i małych budujących trwałe wartości…”.

Bazując na tym właśnie przesłaniu od sześciu lat Financial Times z ArcelorMittal przyznają nagrody „Boldness in Business”, które dzięki globalnemu zasięgowi i opiniom prestiżowego jury są niezwykle cenione w świecie.

Poprzednimi laureatami byli  m.in. Ivan Glasenberg z Glencore , Alan Mulally z Forda , Sergio Marchionne , którzy wspierali zmiany w takich firmach jak Fiat i Chrysler , a także najbardziej innowacyjni menedżerowie z takich firm jak Apple , Google czy Groupon.

Wybór firm kandydujących do nagrody odbywa się przez zaproszenie ze strony organizatorów. Zwycięzców wybiera się spośród wąskiego grona firm nominowanych z całego świata, a wybranych przez redakcję Financial Times - dokonują tego eksperci, których obradom przewodniczą  Lionel Barber, redaktor naczelny Editor Financial Times and Lakshmi Mittal, Prezes ArcelorMittal.  Udział w gali możliwy jest wyłącznie na zaproszenie Financial Times.
Z kolejnym ogromnym sukcesem PESY zbiegła się publikacja wywiadu z prezesem Tomaszem Zaboklickim w bydgoskim wydaniu "Gazety Wyborczej" (autor Marcin Kowalski).

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,15658403,Prezes_Pesy__Mozemy_podbijac_swiat_stad__z_Bydgoszczy.html#LokBydTxt

We wtorek Pracodawcy Pomorza i Kujaw rozpoczynają nowy cykl spotkań networkingowych. Cieszymy się, że gościem specjalnym inauguracyjnego spotkania pod hasłem przewodnim „Od tradycji do innowacji” będzie Pan Tomasz Zaboklicki, Prezes Zarządu Pojazdów Szynowych PESA Bydgoszcz SA. Spotkanie dla przedsiębiorców ZRZESZONYCH w Pracodawcach Pomorza i Kujaw oraz zaproszonych przez nich partnerów biznesowych, którzy pragną poznać naszą organizację. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do godziny 16:00 w dniu 21.03.2014 na adres biuro@pracodawcy.info.pl.
Zarejestrowanych uczestników na wydarzenie zapraszamy we wtorek, 25 marca na godzinę 17:00 do Restauracji Maestra w Bydgoszczy przy ul. Marszałka Focha 5.

 

(inf.własna i materiały prasowe PESA)

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia