Koronawirus - co z gospodarką?

Prezentujemy kolejny pakiet informacji dotyczących wpływu koronawirusa na nasze otoczenie.

Niestety pandemia w dużym tempie pogarsza sytuację wielu branż gospodarki. Dlatego organizacje zrzeszające pracodawców zareagowały natychmiast, kierując do rządu i parlamentu apel o pilne wprowadzenie rozwiązań ograniczających negatywne oddziaływanie pandemii koronawirusa na rynek pracy i gospodarkę. Zaproponowały zawarcie Paktu Społecznego, który pozwoli polskim firmom zredukować duże poczucie niepewności oraz da szanse na utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia.

Więcej informacji tutaj: https://pracodawcyrp.pl/aktualnosci/apel-polskich-przedsiebiorcow-o-zawa...

Rząd informuje, że przygotował projekt specustawy dotyczącej rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy odczują negatywne skutki koronawirusa w prowadzonej działalności. Zostanie on przedstawiony na początku przyszłego tygodnia. Zapowiedziano, że powstanie pakiet osłonowy, który będzie zawierał m.in. ulgi w należnościach wobec państwa, rozwiązania pomagające w utrzymaniu płynności finansowej (wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów) oraz chroniące rynek pracy (m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów).

Więcej informacji tutaj: https://www.biznes.gov.pl/pl/nowe-propozycje-nad-ktorymi-prace-zaczelo-m...

Ministerstwo Rozwoju opublikowało zalecenia dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, które dotyczą organizacji pracy i BHP:
https://www.gov.pl/web/rozwoj/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-...

Wczoraj Pracodawcy RP zrealizowali webinarium nt. Przedsiębiorca vs. koronawirus – prawa i obowiązki. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tu informacjami:
https://www.youtube.com/watch?v=kJt3Bo2E2rI&has_verified=1

PPIK

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia