Klaster informatyczny

W ubiegłym tygodniu zawarte zostało porozumienie o współpracy, w sprawie utworzenia Bydgoskiego Klastra Informatycznego „Bydgoszcz IT Cluster”.

Partnerami porozumienia są firmy informatyczne ulokowane w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz, będące jednocześnie koordynatorem projektu.

Powołanie Bydgoskiego Klastra Informatycznego (BKI) pozwoli na intensyfikację współpracy pomiędzy podmiotami będącymi partnerami Klastra poprzez wspólną promocję branży oraz lokalnego rynku ITO/SSC, zachęcanie do nauki i studiowania w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych dla potrzeb kształcenia przyszłych kadr, a także promocję sektora podczas wspólnego uczestnictwa  w wydarzeniach targowo-wystawienniczych, konferencjach itp. Ponadto wspólne działania podmiotów będą sprzyjać tworzeniu optymalnych warunków do współpracy podmiotów gospodarki, nauki i administracji publicznej.

Agnat sp. z o.o., Alcatel-Lucent Polska sp. z o.o., Atos IT Services sp. z o.o., Bazy i Systemy Bankowe sp. z o.o., Mobica Limited sp. z o.o., Partner24 sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz S.A., SDL Poland sp. z o.o., Slican sp. z o.o., SoftBlue S.A., T KOMP Tomasz Kruszewski, Vivid Games S.A., Zakład Informatyki Stosowanej s.c., Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz.
Część wymienionych firm, to członkowie Pracodawców Pomorza i Kujaw. Dodajmy, że nasza organizacja ma doświadczenie w budowaniu klastrów - to m.in. z naszej inicjatywy powstał Bydgoski Klaster Przemysłowy.

(na podst. materiałów UM Bydgoszcz)

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia