Gala Konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015"

W sobotni wieczór podczas uroczystej gali poznaliśmy zwycięzców konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw" oraz laureata tytułu "Przyjaciel Przedsiębiorcy". 

Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw co roku przyznaje specjalne wyróżnienie „Przyjaciel Przedsiębiorcy”. Jest to  nominacja dla jednego reprezentanta otoczenia biznesowego stanowiąca szczególny wyraz podziękowania za  realizację inicjatyw wspierających rozwój gospodarczy. Za szczególne zaangażowanie w realizację szeregu przedsięwzięć sprzyjających budowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy, które wpłynęły na  podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności firm regionu kujawsko-pomorskiego zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw postanowił  przyznać tytuł „Przyjaciela Przedsiębiorcy 2015” prof. drowi hab. inż. Markowi Bielińskiemu Prorektorowi ds. Współpracy z Gospodarką i Zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Z kolei kapituła konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu przyznała przedsiębiorcom nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma. Kapituła już po raz piętnasty oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria, które pozwalają wyłonić najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i  etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

 

Laureaci konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015”

 

Kategoria konkursowa: Mikro i Mały Przedsiębiorca

 

Wyróżnienie za wprowadzenie systemu podnoszenia kwalifikacji pracowników oraz otwartość na współpracę z innymi przedsiębiorstwami wykazaną poprzez zainicjowanie klastra otrzymała firma Polder Sp. z o.o. z Łysomic.

Wyróżnienie za konsekwentną realizację projektów rozwojowych wpływającą na podniesienie kwalifikacji pracowników  i możliwość debiutu na rynku NewConect otrzymała spółka  Soft Blue SA z Bydgoszczy.

Wyróżnienie za utworzenie miejsc pracy pozwalających na wykorzystywanie zaawansowanych technologii i cykliczną współpracę z naukowcami  otrzymał Szpital Świętego Łukasza z Bydgoszczy.

Wyróżnienie za utworzenie miejsc pracy pozwalających na wykorzystywanie zaawansowanych technologii i cykliczną współpracę z naukowcami  otrzymał Szpital Świętego Łukasza z Bydgoszczy.

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca za efektywne łączenie innowacyjnego rozwoju w skali globalnej z zaangażowaniem we współpracę z lokalnymi interesariuszami zdobyła firma KOMP Tomasz Kruszewski z Bydgoszczy.

 

 Kategoria konkursowa - Średni i Duży Przedsiębiorca

 

Wyróżnienie za dynamiczne zwiększanie udziału w rynku budownictwa i  zaangażowanie w mecenat sportu w regionie kujawsko-pomorskim Kapituła przyznała  ALSTAL Grupie Budowlanej Sp. z o.o. Sp. Komandytowej z Inowrocławia.

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Średni i Duży Przedsiębiorca  za realizację nowych inwestycji mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska i rozwój nowych produktów wpływających na stabilność miejsc pracy otrzymały Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” SA z Bydgoszczy.

 

 

Kategoria konkursowa Innowacyjna Firma

 

Wyróżnienie  za  opracowanie innowacyjnego rozwiązania Wehikuł Czasu w oparciu o potencjał własnego działu badawczo-rozwojowego  otrzymała firma T-KOMP Tomasz Kruszewski.

Tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Innowacyjna  Firma zdobyły ex aequo dwa przedsiębiorstwa silnie wpływające na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego - WOJSKOWE ZAKŁADY LOTNICZE NR 2 SA z Bydgoszczy za  dywersyfikację innowacyjnych rozwiązań o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i obronności kraju oraz PESA Bydgoszcz SA za spektakularną ekspansję w wymiarze globalnym, dającą możliwość innowacyjnego rozwoju lokalnym kooperantom w oparciu o polską myśl techniczną.

 

 

 

Laureatom uhonorowanym podczas sobotniej gali serdecznie gratulujemy.

 

Sponsorzy Gali:

 

  

Patronat medialny:

 

         

 

 

 

 

A TAK BAWILIŚMY SIĘ NA BALU

 

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia