Czy warto zmienić lokalizację firmy? Relacja z Rozmów o biznesie 24.10.2019

W czwartkowe popołudnie w ramach cyklu spotkań „Rozmowy o biznesie” nasze firmy członkowskie odwiedziły HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o. w Solcu Kujawskim. Tematem spotkania było pytanie: Czy warto zmienić lokalizację firmy? Prezes Zarządu Ryszard Błażejewski podzielił się swoimi odczuciami i bez zastanawiania się odpowiedział z pełną świadomością, że WARTO BYŁO! Korzyści przemawiających za podjęciem tak trudnej decyzji było wiele, m.in. konkurencyjna cena gruntu, mniejsze koszty dzierżawy, zwolnienie z podatku, wizje lepszego miejsca pracy - łatwiej dostępnego dla klientów, większego komfortu pracy zarówno dla siebie samego, jak i dla pracowników, dogodniejsza logistyka. To wszystko pozwoliło zrobić krok dalej w stronę rozwoju, a najważniejsze jest to, że nikt nie żałuje podjętej decyzji. Ryszard Błażejewski nie krył zadowolenia z szybkości postępu prac budowlanych. Poinformował, że trwały one zaledwie 10 miesięcy i 1 tydzień, a sama przeprowadzka trwała 4 dni. Stąd nietrudno było o pozytywne zaskoczenie. Dzisiaj firma działa już na pełnych obrotach i jak zapewniał Prezes Zarządu jest co robić. Zważywszy na to, że zmiana lokalizacji spowodowała wzrost sprzedaży o ok 25%, zachowując kadrę w tym samym składzie, tym bardziej nie wątpimy, że pracownicy mają ręce pełne pracy. Jak podkreślił Ryszard Błażejewski ludzie współtworzący zysk dla firmy to burza mózgów, to zespół który pracuje wspólnie od lat i który wie, że warto patrzyć w przód, a nie tylko pod swoje nogi. Serdecznie gratulujemy!

PPIK

Chcielibyśmy w tym miejscu zwrócić uwagę, iż firma HORUS początkowo zaczynała od sprzedaży karteczek samoprzylepnych. Obecnie oferuje materiały z różnych działów tematycznych, m.in.: folie graficzne, środki ochrony osobistej, taśmy klejące i kleje przemysłowe, materiały ścierne, włókniny ocieplające, materiały odblaskowe, etykiety przemysłowe, systemy zabezpieczeń budynków, materiały do reklamy wizualnej, systemy blokad i zawieszek, artykuły biurowe i wiele innych. Dzięki zadowoleniu klientów, jak i ciągłym podnoszeniu standardów firma rozwinęła się na tyle, że obecnie dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla przemysłu, a także zajmuje się działalnością produkcyjno-wdrożeniowo-handlową. Głównym partnerem i dostawcą firmy jest amerykański koncern 3M, którego produkty charakteryzują się najwyższą jakością. Jako dystrybutor 3M firma jest w stanie skutecznie rozwiązać problemy techniczne klientów z zastosowaniem innowacyjnych produktów. W dobie rosnącej specjalizacji znaczenia nabiera produkt przygotowany dokładnie pod konkretne zastosowanie – aby praca była wydajna, a efekty zadowalające. Pracownicy firmy wiedzą, że to co kiedyś było standardem, dzisiaj po prostu nie wystarcza. Dlatego tak bardzo stawiają na indywidualne podejście do klienta i dostarczenie produktu „pod wymiar”. Mając na uwadze, iż konkurencja na rynku jest duża, HORUS stawia także, na uskutecznianie szkoleń własnych pracowników, bo jest przekonana, że dzięki kompetentnej kadrze świadczona obsługa jest na najwyższym poziomie, a klient ostatecznie wychodzi zadowolony.

PPIK

Według Ryszarda Błażejewskiego wizja firmy, która brzmi: ”Być preferowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych, poprzez partnerskie relacje z naszymi klientami.” – to klucz do sukcesu spółki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom czwartkowych Rozmów o Biznesie. Specjalne podziękowania składamy Ryszardowi Błażejewskiemu za gościnność i możliwość zwiedzenia nowej, niezwykle nowoczesnej siedziby firmy oraz Małgorzacie Pelc za moderowanie spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ - Czy warto zmienić lokalizację firmy? 24.10.2019

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia