Instytut Genetyki Sądowej Sp. z o.o.
Aleja Adama Mickiewicza 3/5
Bydgoszcz
Doradztwo i konsulting

Spółka przystąpiła wcześniej do członkostwa, tj. w 2011 r. jako Instytut Genetyki Sądowej Jolanta Powierska-Czarny.

Instytut Genetyki Sądowej jest nowoczesnym ośrodkiem badawczo-naukowym wykonującym badania kryminalistyczne dla organów procesowych w Polsce. Nowoczesne Laboratorium IGS jedno z najlepiej zorganizowanych w Europie, pozwala na przeprowadzanie nawet najbardziej wyrafinowanych badań w dziedzinie identyfikacji genetycznej człowieka, a także roślin i zwierząt.
IGS wykonuje także testy DNA i inne analizy na zlecenie instytucji osób indywidualnych. Prowadzi prace naukowo-badawcze w dziedzinie genetyki sądowej, skupiające się na rozwijaniu narzędzi genetycznej identyfikacji (również opartej o ślady biologiczne) i ustalania pokrewieństwa człowieka oraz innych organizmów roślin, zwierząt a także drobnoustrojów.
IGS posiada własną, w pełni zautomatyzowane laboratorium, akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji zgodnie z normą europejską EN/PN ISO 17025.
Trzon zespołu IGS tworzą wybitni eksperci, biegli sądowi z ponad 20 letnim doświadczeniem, z tytułami naukowymi, odbytymi stażami w zagranicznych laboratoriach, posiadający na swoim koncie znaczący dorobek naukowy, uhonorowani wieloma nagrodami.

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia